Τετάρτη 18 Φεβρουαρίου 2015

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΧΕΙΜΕΡΙΝΩΝ ΑΓΩΝΩΝ Β. ΕΛΛΑΔΑΣ

H αγωνιστική ομάδα του Κολυμβητικού Ομίλου Δράμας συμμετείχε στους Χειμερινούς αγώνες κολύμβησης Β. Ελλάδος Παμπαίδων-Παγκορασίδων Α-Β, Παίδων-Κορασίδων, Εφήβων-Νεανίδων που διεξήχθη στο Ποσειδώνιο Κολυμβητήριο Θεσσαλονίκης στις 13-15 Φεβρουαρίου 2015.
Ο σύλλογος μας κατέκτησε 4 μετάλλια, πιο συγκεκριμένα η αθλήτρια μας Κωνσταντινίδου Φωτεινή κατέκτησε 2 χρυσά στα 400μ Μικτή ατομική και 200μ Μικτή Ατομική και ένα χάλκινο μετάλλιο στα 200μ Πεταλούδα. Ο Κουμουνδούρος Μάριος ένα ασημένιο μετάλλιο στα 100μ Πρόσθιο και στις σκυταλοδρομίες 4x200μ ελεύθερο στην κατηγορία παγκορασίδες Β’ οι αθλήτριες Κωνσταντινίδου Φωτεινή, Βαιτσίδου Ολυμπια, Καλυβίνου Ελένη και Τζημαγιώργη Αναστασία κατέκτησαν την Τρίτη θέση και το χάλκινο μετάλλιο.

Οι υπόλοιποι αθλητές μας, Παπουτσής Κωνσταντίνος, Σίσκος Πασχάλης, Σαμαρά Βασιλεία, Τσακιρίδου Χαρά κατέλαβαν θέσεις μέσα στις οχτώ πρώτες των αγωνισμάτων τους, συναγωνιζόμενοι με αθλητές από όλη τη Β. Ελλάδα.

Πολλά συγχαρητήρια σε όλα τα παιδιά μας και στον προπονητή τους κ. Ταχταλή Θεοχάρη και τους ευχόμαστε καλή συνέχεια με πολλές επιτυχίες